برج خنک  کننده

برج خنک کننده 
iran, Iraq
8 views  |  1 contact  |  0 posts

   
   
   
About برج خنک
Status: ناب زیست

SummaryResumé / Bio


فایبرگلاس چیست؟
فایبرگلاس (به انگلیسی Fiber Glass) ماده ای مرکب است که در آن الیاف شیشه با پلاستیک تقویت می شود. الیاف شیشه معمولاً به صورت ورقه ای پهن و همانند پارچه بافته می شوند. با توجه به نوع کاربری فایبرگلاس ، الیاف را می توان از انواع مختلف شیشه تهیه کرد.
در حقیقت ، به مواد کامپوزیتی که با تقویت الیاف شیشه با رزین های پلی استر یا وینیل استر و به زبان ساده تر ترکیب پلاستیک ساخته می شوند، فایبرگلاس می گویند. این الیاف به تنهایی بسیار محکم و طی ترکیب با پلاستیک دارای ضربه پذیری و انعطاف بیشتری می شوند.
تولید فایبرگلاس که امروزه از آن استفاده می کنیم در واقع به طور تصادفی در سال 1932 کشف شد ، زمانی که گیمز اسلیتر ، محقق یک شرکت Fortune 500 مستقر در اوهایو ، ایالات متحده ، یک جت هوای فشرده را به سمت شیشه مذاب هدایت کرد و الیاف شیشه تولید کرد. با این حال این فقط آغاز کار بود و چند دهه دیگر طول کشید تا چیزی مانند فایبرگلاسی که امروز با آن ساخته ایم تولید شود.
فایبرگلاس سبک ، محکم و دارای شکنندگی کمی است. بهترین ویژگی این ماده توانایی قالب گیری در اشکال مختلف و پیچیده است. این تقریباً توضیح می دهد که چرا از این کامپوزیت به طور گسترده ای در وان ها ، قایق ها ، هواپیماها ، سقف سازی و سایر کاربردها استفاده می شود.
برج خنک کننده فایبرگلاس چگونه دستگاهی است؟
در پاسخ به این سوال باید عرض کرد که این تجهیز عموماً از ابعاد بزرگی برخوردار بوده است. عملکرد برج خنک کننده به گونه ای است که باید سطح مشخصی از انتقال حرارت را برای تبادل انرژی بین آب و هوا فراهم کند. به همین دلیل است که کولینگ تاورها عمدتاً دارای ابعاد بزرگی بوده که در محیط بیرون نصب می شوند. ظاهر یک دستگاه برج خنک کن میتواند به شکلی بتنی، فایبرگلاس و حتی فلزی بوده و از ابعاد 1 متر در 1 متر تا ابعاد 50 متر در متر نیز وابسته به ظرفیت طراحی تولید شود.
برج خنک کننده چگونه موجب خنک شدن آب می شود؟
عدم مصرف بالای برق، مقرون به صرفه بودن نسبت به طرح های جایگزین و میزان مصرف بسیار کم آب و راندمان بالا از مهمترین مزایای این تجهیز برودتی محسوب شده است.
یک دستگاه برج خنک کننده فایبرگلاس با اسپری کردن آب بر روی پوشالهای خنک کننده (پکینگ) و تماس دائمی آن با سیال هوا آن را سرد می کند. در واقع آب گرم در تماس با هوای خشک دچار تبخیر شده که گرمای حاصل آن از خود سیال آب گرفته می شود. این گرمای دفع شده از جریان اصلی آب سبب تبخیر حداکثر 3 درصد آب گردشی شده و از طرفی آب را تا نزدیکی دمای مرطوب محیط کاهش می دهد. در واقع رطوبت استحصال شده و خارج شده از جریان آب به هوا انتقال یافته و موجب اشباع شدن هوای محیط اطراف می گردد. دلیل فوق می تواند استدلال مستحکمی باشد که محل نصب برج خنک کننده در بهترین شرایط در خارج محیط طراحی گردد.
مزایا استفاده از فایبرگلاس در برج خنک کننده فایبرگلاس
فایبرگلاس مزایای بسیاری دارد که آن را به گزینه ای مناسب برای صنایع خاص تبدیل می کند. قوی ، سبک و مقاوم در برابر هوا است. اما دو عاملی که احتمالاً باعث شده است که متداول ترین کامپوزیت باشد این موارد است: ساخت آن در اشکال متنوع و قیمت بسیار ارزان تر از اکثر کامپوزیت ها است.
کاربرد پذیری آن به دلیل مفهوم بسیار ساده ای است که کامپوزیت از ترکیب دو ماده مختلف ، در این مورد یک پلاستیک و یک الیاف شیشه ، ساخته شده است. اگر می دانید که می خواهید نتیجه خاصی داشته باشید ، به عنوان مثال باید کاملاً در برابر آب و هوا مقاوم و سبک باشد ، شما می توانید پلاستیک های مختلف و الیاف شیشه را ترکیب کنید تا بگویید اگر شما ماده ای قوی تر و انعطاف پذیر تر می خواهید.
ویژگی ها و مزایا برج خنک کننده فایبرگلاس:
مصرف و نصب انرژی کم هزینه
تمام برج های حمل شده کاملاً مونتاژ شده و آماده نصب هستند
محفظه های پلی استر تقویت شده با فایبرگلاس و حوضه های آب دارای مهارکننده UV در پوشش ژل برای از بین بردن خرابی فایبرگلاس و محو شدن رنگدانه هستند
پر کردن PVC با کارایی بالا
موتورهای استاندارد TEFC قاب NEMA. بدون تسمه یا گیربکس ، قدرت کم اسب بخار
فن های ملخ ساکت ، کارآمد و کم سرعت
قاب و سخت افزار داخلی از فولاد ضد زنگ
توزیع کننده آب یک تکه ، بدون قطعات متحرک ، طراحی بدون گرفتگی
حذف کننده های رانش پی وی سی
دزدگیرهای ورودی غیر آهنی وگزینه های رنگ - اختیاری
سیستم گردش مجدد بسته / برج خنک کننده خشک:
در سیستم های گردش مجدد بسته یا برج های خنک کننده خشک ، گرمای جذب شده توسط آب خنک کننده یا به خنک کننده دوم منتقل می شود و یا به جو منتقل می شود. از کلمه خشک استفاده می شود زیرا آب هرگز در معرض هوا قرار نمی گیرد و در نتیجه آب بسیار کمی از دست می رود. موتور خودرو نمونه خوبی از سیستم خنک کننده بسته است.


Work ExperienceEducationAdditional

Interests:
برج خنک has been liked by 0 people.
This profile was last updated on 1/8/2022 5:16:13 AM
Whiteboard Contacts (1)
No contacts yet.
You
You are connected to...
Log in to see if you're connected
They are connected to...
برج خنک  کننده
FeedbackFollow